مرکز تماس: 66381398

ویژگی های طراحی سایت ایزی وب

​چرا طراحی سایت ایزی وب؟

حضور مستمر کسب و کار شما در اینترنت، به شما این امکان را خواهد داد که با کاربران خود از سراسر دنیا در تماس باشید، لیکن انجام مؤثر این کار نیازمند وب‌سایتی است که متضمن هویت منحصربه‌فرد شما باشد. کسب و کار اینترنتی شما، نیازمند طرح‌هایی است که علاوه بر زیبایی ظاهری و جذابیت، بلکه با دوراندیشی با نیاز های کسب و کار شما همخوانی کامل داشته باشد.

مشاوره در هدف‌گذاری

مشاوره با شرکت ما در راستای تبدیل چشم‌انداز خود به یک طرح وب‌سایت مطرح - ما با شما ملاقات کرده و نظر شما را راجع به ظاهر وب‌سایت خواهیم شنید. بعد از شنیدن صحبت‌های شما، طراحان ما ایده‌های شما را به طرحی مفصل برای یک وب‌سایت حرفه‌ای و زیبا به‌منظور رسیدن به چشم‌انداز موردنظر تبدیل خواهند کرد.

طراحی گرافیک سفارشی

ما با شما در مورد به‌کارگیری هویت گرافیکی (UI/UX) کسب و کارتان به‌عنوان بخشی ضروری از وب‌سایت صحبت خواهیم کرد. طراحان گرافیکی ما دیدگاه‌های شما را خواهند شنید و نظرات حرفه ای خود را با شما در میان خواهند گذاشت و در طول مسیر به تمام جزئیات توجه خواهند کرد.

ایجاد یک وب‌سایت حرفه‌ای

پس از طراحی گرافیکی آن را به وب سایتی چشم نواز تبدیل خواهیم کرد که مطابق استاندارد های جهانی وب خواهد بود. نتیجه‌ی کار وب‌سایتی جذاب و کاملاً سازگار با موبایل خواهد بود که با استفاده از یک سامانه مدیریت محتوای متن‌باز توانمند نمایانگر شخصیت کسب و کارتان خواهد بود.

شاخص های ویژه در طراحی سایت ایزی وب؟

چیدمانی که هم در کامپیوتر، هم در تبلت و هم در گوشی تلفن همراه زیبا و جذاب است - تمام طرح‌های ما بر اساس یک چارچوب واکنش‌گرا بوده که به وب‌سایت شما این امکان را می‌دهد که با دستگاهی که از طریق آن وب‌سایت مشاهده می‌شود منطبق شود. این چارچوب تضمین می‌کند که وب‌سایت شما همان‌طور که می‌خواهید نمایش داده شود.
محتوای دسته‌بندی‌شده و قابل‌دسترس برای بازدیدکنندگان - به‌کارگیری ابزارهای مناسب و دسته‌بندی صحیح محتوا باعث پدید آمدن وب‌سایتی می‌شود که مطالب آن در جای درستی نمایش داده‌شده و بازدیدکننده در کوتاه‌ترین زمان محتوای مدنظر خود را پیدا می‌کند.
سفارشی‌سازی، نگهداری و مدیریت بی‌دردسر وب‌سایت - یک وب‌سایت خوب باید بتواند همگام با رشد تجارت و کسب‌وکار خود رشد کند. ما نمی‌خواهیم شما در هر بار به‌روز‌رسانی وب‌سایت مجبور شوید یک متخصص فنی استخدام کنید و نیازی هم به این کار نیست چراکه سامانه مدیریت محتوایی توانمند خواهید داشت که کاربری آن بسیار آسان است.
نرخ بالای تبدیل بازدیدکننده به مشتری – وجود سرنخ‌ربا (Lead Magnet) هایی مثل سرویس‌های پوش نوتیفیکیشن، اشتراک در خبرنامه ایمیلی و تلفن همراه نرخ تبدیل بازدیدکننده به سرنخ، عضو سایت و در نهایت مشتری را افزایش می‌دهد.
بی‌نیازی از تغییر اساسی برای مدتی طولانی – وب‌سایتی که با بهره‌گیری از آخرین روش‌های روز دنیا طراحی ‌شده باشد و جلوه بصری مناسبی داشته باشد، کسب و کار شما را برای مدتی طولانی از اصلاح سایت بی‌نیاز می‌کند.

ویژگی های نرم‌افزار کدباز

 • دسترسی به کد نرم افزار
 • تنوع امکانات
 • امنیت یکپارچه

وقتی شما از نرم افزار تجاری یک شرکت خاص استفاده می کنید برای همیشه به آن شرکت وابسته هستید و اگر روزی ادامه فعالیت آن شرکت با مشکل روبرو شود، آینده سایت شما نیز دچار مشکل خواهد شد. در صورتیکه در نرم‌افزار کدباز، به محض دانلود برنامه صاحب آن هستید و به سورس نرم‌افزار دسترسی دارید. بدین ترتیب درصورتیکه در آینده از عملکرد سایت خود راضی نبودید، نیازی به تغییر پلت فرم و هزینه اضافه نیست بلکه کافی است پیمانکار خود را تعویض نمایید.

با توجه به جهانی بودن نرم‌افزارهای کدباز، هزاران برنامه نویس و طراح در سراسر دنیا روی آن سرمایه‌گذاری کرده و برای آن تم (ظاهر) و ماژول (قابلیت) تولید می کنند. این رویکرد باعث کاهش هزینه و زمان رسیدن شما به پاسخ هایتان خواهد شد و برای هر نیاز چندین راه حل مختلف در دسترس خواهید داشت.

بر خلاف تصور، نرم‌افزارهای اوپن سورس امن‌تر از نرم‌افزارهای تجاری هستند. اوپن سورس بودن نرم‌افزار این امکان را فراهم می‌کند که سورس آن در دسترس افراد بیشتری قرار بگیرد و شرکت‌های بیشتری بتوانند آزمایش‌های امنیتی روی آن انجام دهند و در صورت وجود مشکل به شرکت اصلی گزارش دهند تا مشکل بر طرف شود. در مقابل در نرم‌افزارهای تجاری معمولا تنها تیم تولیدکننده نرم‌افزار آزمایش‌های امنیتی را انجام می‌دهد و ممکن است مشکلات نرم‌افزار به خوبی دیده نشود.

ویژگی‌های پلتفرم DNN

بهره‌گیری از این فن‌آوری که دامنه نفوذ آن روزبه‌روز افزایش‌یافته است و به‌خصوص نیروی متخصص و مجرب آن در ایران کم نیست باعث می‌شود محدودیت‌های پیش روی توسعه نرم‌افزار چه به لحاظ فنی و چه به لحاظ هزینه‌ای کاهش یابد و درنتیجه ارائه راه‌حل‌های مبتنی بر این فن‌آوری بیشتر از سایر فن‌آوری‌های مشابه جامعه عمل به خود بپوشاند.

برخورداری از معماری چندلایه به‌عنوان یک اصل اساسی در طراحی نرم‌افزار و استقلال عملیاتی لایه دسترسی به اطلاعات، لایه منطقی، لایه ظاهری و جلوگیری از تهدیدهای ناشی از طراحی تک لایه، قابلیت‌های نرم‌افزار برای توسعه چه از لحاظ کارکرد و چه ازنظر ساختار گرافیکی افزایش یابد.

ساختار ماژولار این امکان را به کاربر می‌دهد تا متناسب با نیاز خود و انتخاب و نصب طیف ماژول‌هایی که هر یک کاربری تازه‌ای به پرتال می‌بخشد، نیاز خود را برای رسیدن به اهداف سازمانی مشخص مرتفع کند. با توجه به حوزه وسیع انتشار نرم‌افزار و تعدد توسعه‌دهندگان آن معمولاً به ازای هر نیاز مشخص، ما به ازای در قالب ماژول ارائه‌شده است. علاوه بر آن امکان توسعه و طراحی ماژول برای نیازهای خاص نیز به‌خوبی در نرم‌افزار دیده‌شده است.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک نرم‌افزار موفق امکان اتصال و برقراری ارتباط با سایر نرم‌افزارها و بانک‌های اطلاعاتی موجود در یک سازمان یا شرکت است. بستر برنامه‌نویسی پرتال به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که می‌تواند با اکثر نرم‌افزارهای متداول سازمانی ارتباط برقرار کرده و با استفاده از این ویژگی به تبادل اطلاعات با این دست از نرم‌افزارهای بپردازد. این مهم باعث ایجاد سطح بالای از یکپارچگی و ارائه انواع سرویس‌ها از طریق پرتال می‌شود.

نرم‌افزار به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که امکان تغییر زبان و بومی‌سازی آن با نصب بسته‌های زبانی به‌راحتی صورت گیرد. هم‌اکنون بسته‌های اکثر زبان‌ها برای نرم‌افزار وجود دارد لذا برای توسعه پرتال به سایر زبان‌ها صرفاً با انتخاب بستۀ زبانی موردنظر و نصب آن در پرتال فرآیند بومی‌سازی هسته نرم‌افزار انجام می‌شود. چیدمان هسته نرم‌افزار در زبان‌های راست به چپ نظیر فارسی و عربی راست چین و در سایر زبان ها چپ چین است و این نرم‌افزار به صورت کامل از تاریخ شمسی در زبان فارسی پشتیبانی می کند.

این خاصیت پرتال بنا به اقرار اکثر کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات یکی از بی‌بدیل‌ترین خصوصیات نرم‌افزار محسوب می‌شود. با استفاده از این ویژگی با یک‌بار نصب نرم‌افزار می‌توان به تعداد نامحدود زیر پرتال تولید کرد. این زیر پرتال‌ها که خاصیت‌های کلی خود را از پرتال اصلی به ارث می‌برند در عمل می‌توانند کاملاً مستقل دارای ساختار گرافیکی، ماژولی، محتوایی و دارای طیف اختصاصی کاربران و سطوح دسترسی باشند. مدیریت پرتال مرکزی دارای نظارت عالیه بر تمام زیر پرتال‌ها است اما از حیث مدیریت اجرایی، زیر پرتال‌ها می‌توانند مدیریت خاص خود را داشته باشند.

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های نرم‌افزار امکان تعریف گروه‌های کاربری متفاوت و نامحدود و همین‌طور تعریف نقش ایشان در نرم‌افزار و ارائه سطوح دسترسی مشخص برای هر نقش یا کاربر است. این مهم شرایطی را فراهم می‌کند تا ساختار سازمانی و سیاست‌های مدیریت به‌راحتی از طریق تعریف سطوح دسترسی میسر باشد.

این نرم‌افزار مجهز به یک سامانه قدرتمند ثبت عملکرد است که امکان ذخیره‌سازی فعالیت کاربران، تغییرات نرم‌افزار، عملکرد مدیران سایت و زیر پرتال‌ها را میسر می‌سازد. این سامانه کنترل و نظارت پرتال را به معنای واقعی آن ممکن می‌سازد.

همان‌طور که قبلاً اشاره شد نرم‌افزار از یک زیربنای چندلایه در طراحی بهره می‌برد. یکی از قابلیت‌هایی که این ساختار به نرم‌افزار می‌بخشد امکان دارا بودن ساختار گرافیکی متنوع است. نرم‌افزار می‌تواند دارای چندین پوسته ظاهری باشد و بنا به نظر مدیران پرتال در بخش‌های مختلف پرتال به کار روند و یا در دوره‌های زمانی مختلف و متناسب با تشخیص مدیریت به‌عنوان پوسته اصلی استفاده شوند.

این خاصیت پرتال باعث می‌شود تمام محتوای ویرایش شده پرتال در بخش‌های مختلف همراه با نسخه‌های اولیه ذخیره شوند و در صورت نیاز به استفاده از نسخه‌های قبلی این امکان وجود داشته باشد که نسخه‌های قبلی بازآوری شوند. نسخه‌های ویرایش شده بر اساس تاریخ ویرایش در بخش مدیریت محتوای همان بخش موجود است و کافی است کاربر با کلیک بر روی محتوای موردنظر آن را بازآوری کند.

استاندارهای ویژه طراحی سایت ایزی وب

 • طرح اسکچ (Wireframe)
 • طراحی گرافیکی
 • سازگار با موبایل/واکنش‌گرایی
 • سرعت سایت
 • بهبود نرخ تبدیل

یکی از مهمترین گام ها برای طراحی یک وب سایت پس از تهیه نقشه سایت، تهیه طرح اسکچ (وایر فریم) از صفحه اصلی وب سایت است. در واقع در طرح اسکچ که معمولا با مداد بر روی کاغذ کشیده می شود، مشخص می شود که در ابتدا چه آیتم هایی باید در صفحه اصلی سایت نمایش داده شوند و در ادامه هر آیتم چه اولویت دارد و با چه چیدمانی باید نمایش داده شود. در طراحی‌های سنتی چیدمان وب سایت به صورت ستونی (معمولا سه ستونه) طراحی می شد؛ در طراحی های مدرن چیدمان وب سایت به صورت افقی طراحی می شود. چیدمان افقی به کاربر کمک می کند که در هر مرحله از مطالعه وب سایت فقط بر روی یک مطلب تمرکز و توجه کند. همچنین طراحی افقی به صاحب وب سایت کمک می کند تا از ابتدا تا انتهای صفحه اصلی یک سناریو و داستان مشخصی را برای کاربر تعریف کند. معمولا در بالاترین قسمت بعد از منو یک بنر اسلایدر نمایش داده می شود تا احساسات کاربر را درگیر کند و سپس با ایجاد ردیف های زمینه روشن و تیره به صورت یکی در میان سعی می کند منطق و احساس کاربر را درگیر کند تا هم بتواند مطلب مورد نظرش را به دید مخاطب برساند و هم مانع از خسته شدن ایشان شود. به طور کلی یک صفحه اصلی خوب باید بتواند به تمام سوال های اصلی سازمان نظیر من که هستم، چه خدماتی ارائه می دهم، گزارش خدماتی که داده ام چه است و چگونه می توانید با من در ارتباط باشید پاسخگو باشد و همه این موارد باید طوری باشد که هم از نظر گرافیکی زیبا باشد و هم نظم و سناریوی مشخصی داشته باشد.

طرح اسکچ (Wireframe)

پس از مشخص شدن وایر فریم صفحه اصلی وب سایت شما، طراحی اتود گرافیکی بر اساس طرح وایرفریم انجام می شود. طراحی گرافیکی بر پایه رنگ سازمانی کسب و کار شما به گونه ای انجام می شود که تمام عناصر موجود در صفحه اصلی و صفحات داخلی سایت را دربرگیرد. تصاویر، لیست‌ها، لینک‌ها، دکمه‌ها، باکس‌ها و فرم های به گونه‌ای طراحی می شوند که یکپارچگی عناصر در سراسر سایت مشخص باشد.

طراحی گرافیکی

امروزه تقریباً هر مشتری جدیدی یک نسخه قابل نمایش در موبایل از وب سایت خود را می‌خواهد، چرا که عملاً مبحثی ضروری است. طبق آمار حدود 70 درصد بازدیدهای یک وب سایت از طریق موبایل انجام می شود. این موضوع باعث شده است که موتورهای جستجو نظیر گوگل اهمیت زیادی به واکنش‌گرایی سایت‌ها دهند و سایت‌هایی را در اولویت نتایج جستجوی خود نمایش دهند که برای موبایل به خوبی بهینه شده باشند. طراحی انطباق‌پذیر وب سایت روشی است که در آن طراحی سایت باید به‌گونه‌ای باشد که سایت بدون هیچ مشکلی چه از لحاظ رزولوشن و چه پلتفرم و یا مواردی دیگر به نمایش درآید. این عملیات شامل ترکیبی از چیدمان‌ها و شبکه‌های تصاویر و استفاده زیرکانه از دستورات CSS می‌باشد. وقتی که کاربر از پشت لپ‌تاپ برخاسته و از تبلت استفاده می‌کند، وب سایت می‌بایست جهت نمایش کیفیت تصویر، اندازه تصاویر و قابلیت‌های برنامه نویسی، خود را منطبق سازد. به عبارت دیگر، وب سایت جهت پاسخگویی خودکار به تصمیمات و اولویت‌های کاربر خود باید فن‌آوری مرتبط را در اختیار داشته باشد. ما نیز با بهره‌گیری از همین روش پوسته‌ای واکنش‌گرا برای وب سایت شرکت فناوری بن‌یاخته‌های رویان طراحی می‌کنیم.

سازگار با موبایل/واکنش‌گرایی

امروزه تقریباً هر مشتری جدیدی یک نسخه قابل نمایش در موبایل از وب سایت خود را می‌خواهد، چرا که عملاً مبحثی ضروری است. طراحی انطباق‌پذیر وب سایت سرعت عملکرد سایت یکی از فاکتورهای مهم در طراحی سایت محسوب شده و همواره از طرف کاربران و مدیران وب سایت‌ها مورد تآکید قرار گرفته است. یکی از معتبرترین ابزارها برای تحلیل و تعیین سرعت عملکرد برنامه‌های تحت وب، وب سایت GTmetrix.com می باشد که به سایت‌ها امیتاز 0 تا 100 می‌دهد. طراحی وب سایت به‌گونه‌ای انجام خواهد شد که امتیاز بالایی 70 در سایت GTmetrix دریافت نماید.

سرعت سایت

یک وب سایت خوب علاوه بر اطلاع‌رسانی به مشتریان باید قابلیت تبدیل بازدیدکنندگان سایت به سرنخ، عضو سایت و در نهایت به مشتری را داشته باشد. مجموعه اقدامات زیر درطراحی سایت شما به بهبود نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری (Convertion Rate Optimization) منجر خواهد شد:

 • اشتراک در خبرنامه
 • سرویس پوش نوتیفیکیشن
 • اشتراک در شبکه‌های اجتماعی
بهبود نرخ تبدیل