Skip Navigation Links.

سندباکس گوگل (جعبه شن) چیست و چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟

چهارشنبه، 08 فروردین 1397

سندباکس گوگل (جعبه شن) چیست و چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟

سندباکس (sandbox)

سندباکس به معنای جعبه شنی بزرگ است که بزرگترها، کودکان را داخل آن قرار می دهند تا بازی کنند. کودکان تنها در همان محدوده جعبه می توانند بازی کنند و تنها از طریق کمک بزرگتر ها و با اجازه آن ها می توانند از جعبه شنی خارج شوند.

سندباکس گوگل (Google sandbox) چیست؟

Google Sandbox یا سندباکس گوگل یک فیلتر روی وب سایت های جدید است که اجازه نمی دهد سایت های جدید در نتایج بالای موتورهای جستجو قرار بگیرند. حتی اگر این سایت ها دارای محتوای مناسب، لینک های ورودی زیاد، رتبه قوی در گوگل، و... باشند، باز هم ممکن است تحت تاثیر سندباکس گوگل قرار بگیرند. الگوریتم سندباکس گوگل جهت مقابله با پیشرفت سایت های اسپم جدید ایجاد شده است. این سایت ها قصد دارند در کوتاه مدت و از طریق راه های غیرقانونی گوگل، جایگاه سایت خود را بهبود ببخشند. سندباکس گوگل وظیفه دارد که قرار گرفتن سایت ها در رتبه های برتر گوگل را به تاخیر بیندازد و به نوعی از تقلب در سئو جلوگیری کند.

چرا وب سایت ها در سندباکس گوگل (Google sandbox) قرار می گیرند؟

زمانی یک وب سایت در سندباکس گوگل قرار می گیرد که دارای سن دامنه پایین باشد و به تازگی راه اندازی شده باشد. همچنین اگر وب سایتی در آغاز فعالیت خود بر روی کلمات کلیدی پر رقابت تمرکز کند، تحت تاثیر سندباکس گوگل قرار خواهد گرفت. ایجاد بک لینک های غیر طبیعی و نا معتبر زیاد در آغاز فعالیت، نیز باعث قرار گرفتن سایت در سندباکس گوگل خواهد شد. در کل، می توان گفت اصلی ترین دلیل قرار گرفتن وب سایت ها در سندباکس گوگل این است که تلاش می کنند در کوتاه ترین زمان ممکن و از طریق تکنیک های سئو کلاه سیاه به جایگاه مناسبی در نتایج گوگل دست یابند.

سندباکس گوگل چیست

چه زمانی یک سایت از سندباکس گوگل خارج خواهد شد؟

زمانی که گوگل به شناخت کافی از یک وب سایت و محتوای آن برسد، آن سایت را از سندباکس خارج می کند و به جایگاه اصلی اش باز می گرداند. البته گوگل به وب سایت های قدیمی و با عمر دامنه زیاد، اهمیت بیشتری می دهد. از طرق مختلف می توان مدت زمان قرار گرفتن سایت در سندباکس گوگل را کاهش داد. به طور مثال لینک گرفتن از وب سایت های معتبر، فعالیت در شبکه های اجتماعی معتبر، به روز رسانی محتوای وب سایت، و... می تواند به کاهش این مدت کمک کند. لازم به ذکر است که هر وب سایت تنها یکبار در سندباکس گوگل قرار می گیرد و پس از خروج از آن، مجددا به آن برنمی گردد.

مدت زمان قرار گرفتن یک سایت در سندباکس گوگل

مدت زمانی که یک سایت در سندباکس گوگل قرار می گیرد معمولا بین یک تا شش ماه است. اگر کلمه کلیدی سایت موردنظر، چندان رقابتی نباشد این مدت زمان کوتاه است و ممکن است حتی مدیر وب سایت متوجه آن نشود. اما اگر رقابت بر سر کلمه کلیدی بسیار شدید باشد (مانند کلمه کلیدی طراحی سایت)، این زمان طولانی تر خواهد شد و به شش ماه خواهد رسید. اگر کلمه کلیدی سایت نسبتا نرمال باشد، مدت زمان قرار گرفتن در سندباکس گوگل بین سه تا چهار ماه می شود.

تکنیک سندباکس معکوس چیست؟

در این تکنیک، یک وب سایت برای مدت زمان محدود در جایگاهی بالاتر از جایگاه واقعی اش قرار می گیرد. در طی این مدت، گوگل تلاش می کند تا کیفیت آن وب سایت را از دید کاربران بررسی کند. پس از گذشت دوره سندباکس معکوس، وب سایت مجدد به جایگاه اصلی خود باز می گردد. اگر در سندباکس معکوس، وب سایت با کیفیت، مفید و معتبر شناخته شود، با گذشت زمان جایگاهش در نتایج جستجو بهبود خواهد یافت.

 

 

 

ارسال دیدگاه‌ها‌

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دیدگاه‌ها‌

ایزی وب در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.