ماژول مطالعه امکان‌سنجی

ﺳﻪشنبه 28 بهمن 1399

ماژول مطالعه امکان‌سنجی

ماژول مطالعه امکان سنجی به درخواست شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر در حوزه رسانه (مدیا ونچر) که درواقع حامی استارت آپ های زیست بوم رسانه می باشد، توسط تیم فنی ما طراحی و پیاده سازی شد. شرکت مدیا ونچر متقاضی یک بستر مناسب جهت ارزیابی و تجزیه و تحلیل پتانسیل‌های پروژه‌های پیشنهادی کسب و کارهای نوپا بود که بدین وسیله امکان فراهم سازی مقتضیات شکل گیری، رشد و توسعه کسب و کارهای نوپا در اکوسیستم رسانه را با هدف تعالی رسانه ها و توسعه ی بازارهای صنایع فرهنگی فراهم سازد.

این سامانه طی چندین فرآیند امکان بررسی، ارزش گذاری براساس اولویت‌های سرمایه گذاری و تصمیم گیری نهایی درخصوص طرح‌های پیشنهادی کارآفرینان را برای این شرکت محیا میسازد.درواقع طی چندین فرایند متقاضیان اطلاعات خود را ارسال مینمایند و پس از بررسی توسط سطوح مختلف مدیریتی در صورت نیاز به اصلاحات، اطلاعات مورد بازبینی مجدد قرارمیگیرد و درصورت تایید به مرحله بعدی خواهد رفت.

بوسیله این سامانه، جزئیات پنج فریم تحلیل پروژه  (تعریف، چارچوب خطرات متقابل، چارچوب توانمندی، قاب پارامتری، فرایند استراتژی غالب احتمالی) ، خطرات، pov ها، محدودیت ها و ریسک‎‌های پروژه (فناوری، بازار، اجرا، رقبا، سیاسی) را میتوان بررسی نمود.

روند کاراین سامانه به این صورت میباشد که در ابتدا اطلاعات اولیه طرح در قالب تعدادی فرم پرسش و پاسخ از کارآفرینان دریافت میشود. در این فرم‌ها مواردی ازقبیل اطلاعات متقاضی، مشخصات عمومی طرح، مشخصات کلی طرح، معرفی تیم کارآفرین، اطلاعات مربوط به سرمایه گذاری و تعهدنامه‌ها طی فرآیندی از متقاضیان دریافت میشود تا مورد بررسی واقع شود.

داشبورد سامانه مطالعه امکان‌سنجی

  • درداشبورد این سامانه بخشی با عنوان میزکار درنظرگرفته شده است که وضعیت هریک از پروژه ها و نمودار کلی وضعیت تمامی طرح ها در آن قابل رویت میباشد.درواقع برای هروضعیت، رنگ منحصر به فردی اختصاص داده شده است که مشخص میکند طرح پیشنهادی مورد تایید واقع شده است، به طور کل مورد پذیرش قرارنگرفته است، به صورت موقت بایگانی شده است و یا درحال بررسی می باشد. همچنین امکان مشاهده مشخصات عمومی و گزارش مطالعات امکان سنجی، تغییر وضعیت کنونی طرح و مشاهده روند پیشرفت هر طرح تحت عنوان تاریخچه محیا شده است.جهت دسترسی سریع و آسان به اطلاعات موجود، در این بخش امکان فیلترگزاری و جستجو براساس شماره پرونده اختصاص داده شده به هرطرح، نام طرح، وضعیت طرح، نام مسئول و تاریخ ثبت طرح نیز تعبیه شده است.
  • در داشبورد این سامانه بخشی تحت عنوان فرایند سرمایه گذاری وجود دارد که نمودار جریان کار و مراحل دریافت سرمایه گذاری را مشخص می سازد.
  • در بخش تنظیمات داشبورد، تنظیمات عمومی که شامل پیام ورود به حساب کاربری است، تنظیمات مربوط به پیامک‌ و تنظیمات مربوط به ایمیل ها قابل دسترسی میباشد.
  • در بخش لیست های داشبورد این امکان فراهم شده است که فیلدهای مختلفی تعریف، ویرایش و یا حذف شود. درواقع این فیلد ها گزینه های انتخابی می باشند که در فرم پرسش و پاسخ نمایش داده میشود.
  • در این سامانه سطوح دسترسی مختلفی وجود دارد که برای افراد با نقش های مختلف محدودیت دسترسی به عملکرد ماژول و یا اطلاعات را ایجاد میکند.در این بخش امکان اضافه کردن نقش های جدید مطابق با پلتفرم دی ان ان نیز وجود دارد.
امتیاز:

ارسال دیدگاه‌ها‌


تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دیدگاه‌ها‌


در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
  • بازگشت