مرکز تماس: 66381398

مقالات طراحی سایت و خدمات دیجیتال مارکتینگ

مشاوره طراحی سایت

دوشنبه 23 دی 1398

مشاوره طراحی سایت

مشاوره طراحی سایت یکی از کارهای مهم، تاثیرگذار، هزینه‌بر و چالش‌برانگیز است. بدون مشاوره در این زمینه حتی اگر مجری سایت شما شرکت مایکروسافت هم باشد ممکن است مسیر درست طی نشود. مشاوره در این مورد بخصوص یعنی تبادل اطلاعات و همفکری. اطلاعاتی که زمینه‌ساز تصمیم‌های بهتر، مسیرهای کوتاه‌تر و هزینه‌های کمتر می‌شود. قبل از راه‌اندازی هر کار مهمی مشورت کنید خصوصا ساختن یک سایت خوب. این مطلب نگاهی است به روش درست و اصولی مشورت با اهالی فناوری در رابطه با راه‌اندازی سایت.

چرا باید قبل از شروع طراحی سایت مشاوره بگیرید؟

مشاوره بگیرید تا چرخ را از اول اختراع نکنید. طراح سایت ساختن سایت را می‌داند اما شما را نمی‌شناسند. او در مورد صنعت، حوزه کاری، نگرش‌ها، مشکلات، انتظارات و حتی بودجه اطلاعات دقیقی ندارد. بنابراین بدون مشاوره چیزی خلق خواهد شد که ممکن است چکش‌کاری آن به قیمت دوباره ساختنش بینجامد. پس اولین فایده مشاوره شناخت کافی مجری از روند چیزی است که شما قرار است در سایت خود عرضه یا ارائه کنید.

مشاوره برای زمان و هزینه

مشاوره بگیرید تا بتوانید بر روی زمان‌بندی و منابع خودتان برنامه‌ریزی کنید. برآورد‌ هزینه سایت و همچنین تعرفه‌های قیمت‌گذاری که روی اینترنت هست تا حدود زیادی کلی است و بیشتر مشتریان را در سه تا پنج گروه دسته‌بندی می‌کند که ممکن است نیاز شما در هیج یک از این دسته‌ها نباشد. مشاوره خوب و اصولی کمک می‌کند تعرفه دقیق سایت خودتان را بتوانید محاسبه کنید. همچنین زمان‌بندی اجرا ممکن است کمتر یا بیشتر از چیزی که واقعیت دارد ارزیابی و توافق شود که مشاور می‌توند این خطا را نیز به حداقل برساند.

مشاوره طراحی سایت

مشاوره برای کاهش اشتباهات

تجربه نشان داده که اکثر تعارض‌های بین مشتری و کارفرما به دلیل عدم شناخت طرفین از شرایط یکدیگر و در نتیجه ذهنیت‌های مبهم طرفین نسبت به یکدیگر ایجاد می‌شود. قراردادها و توافق‌های حقوقی اگرچه در جریان هر کاری که دو یا چندطرف در آن درگیر هستند می‌تواند وظایف و تعهدات طرفین را به خوبی مشخص کند اما برای همین موضوع هم نیاز است که با دقت و وسواس عمل کنید و اینجاست که یک مشاور خوب نقش مهمی در به حداقل رساندن اختلاف‌هایی که ممکن است طولانی شود ایفا می‌کند.

در جلسه مشاوره چه چیز هایی بپرسیم؟

پیشنهاد میکنیم برای اطلاعاتی که به آسانی در گوگل وجود دارد وقت مشاوره نگیرید.  چک لیستی تهیه کنید و موضوعاتی را که قرار است در مورد آن بدانید را در گوگل جستجو کنید تا با ادبیات و اصطلاحات فنی طراحی سایت آشنا شوید. محدوده موضوعی و زمانبندی مشاوره را تا جایی که می‌توانید کوتاه و مشخص کنید و از بیان موضوعات غیر مرتبط مثلا در مورد کل تجارت الکترونیک یا سهام آمازون یا سرمایه‌گذاران دیجی‌کالا، ... پرهیز کنید. 

مشاوره رایگان طراحی سایت

چگونه یک وب سایت موفق در کسب و کار خود داشته باشیم؟

برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

مستقیم به اصل موضوع مورد نیاز خودتان بپردازید. موضوع مورد نظر شما اگر راه‌اندازی سایت است کلی و باز به نظر میرسد. دقت کنید بسیاری از افراد در گوگل جستجو می‌کنند  مشاوره طراحی سایت . با شرکت ما تماس می‌گیرند، جلسه هماهنگ می‌کنند و همین ارتباط سایه سرآغاز همکاری‌های بلند‌ مدت فراوانی را ایجاد می‌کند. محدود کردن موضوع یعنی تمرکز کامل بر روی خواسته‌ها.

مشاوره برای بعد از راه‌انداختن سایت

تصور بسیاری که به تازگی وارد حضور جدی در اینترنت می‌شوند این است که بعد از سفارش طراحی سایت، دیگر کار تمام است در صورتی که بسیاری از روندهای مثبت، سرنوشت ساز و تاثیر گذار یک سایت خوب بعد از راه‌اندازی آن آغاز می‌شود. سوالات شما در این خصوص می‌تواند بخش زیادی از این مسیر را تسهیل کرده و انتظارات شما را به نسبت منابع‌تان تعدیل کند. بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی با تولید محتوا، سئو، ایمیل مارکتینگ، رپورتاژ آگهی، تبلیغات گوگل، تبلیغات بنریو  نگهداری و پشتیبانی، بروزرسانی‌های فنی و.. نمونه‌هایی از این موارد هستند

مشاوره طراحی سایت

مشاوره و کسب اطلاع از هر کدام از این موارد می‌توند بخشی از ابهاماتی که ممکن است در مسیر توسعه وب سایت شما وجود داشته باشد را بطرف سازد. همچنین در مورد چشم‌اندازی که از طراحی وبسایت خود در شش ماه یا یک سال آینده دارید برای گروه طرحی و پشتیبانی صحبت کنید این مهم می‌تواند به تامین منابع فنی و انسانی که بعدا به آن نیاز پیدا خواهید کرد کمک کند.

موانع پیش روی مشاوره دریافت مشاوره

مشاوره فنی و تجاری هم مانند مشاوره‌های حقوقی یا شخصی به لحاظ استقبال مخاطب با موانع زیادی مواجه است. آمارها نشان می‌دهد اکثر مراجعین به مشاور در همه زمینه‌ها، بعد از بروز مشکل در روند کار صورت گرفته است، اگر چه مشاوره در هر زمانی می‌تواند مفید باشد، زمان طلایی مشاوره قبل از تصمیم‌گیری و اقدام نهایی است. شناخت این موانع می‌تواند کمک کند مشتریان در مسیر ایجاد هر برنامه، وب‌سایت یا ابزار فناورانه قبل از انجام سرمایه‌گذاری مشاوره ک دریافت کنند. دریافت مشاوره یعنی پروژه‌های دقیق‌تر و اصولی‌تر شاید ما و شما همه درگیر این موانع ساده و آشنا باشیم

آمادگی اولیه برای جلسه مشاوره

گاهی اطلاعات اولیه مانع کسب اطلاعات ثانویه می‌شود. اطلاعات اولیه در اینجا چیزهایی است که در گوگل سریع و آسان بدست می‌آید اما ممکن است چندان قابل اتکاء نباشد. اطلاعات ثانویه چیزی است که در جلسه مشاوره و در حین گپ و گفت تخصصی قابل درک است. بسیاری از افراد ممکن است حتی به دلیل این اطلاعات در دسترس و ساده، برای  مشکلات جدی هم به مشاوره مراجعه نکنند. اطلاعات در دسترسی آنلاین بهترین گزینه برای تمرکز روی موضوع مورد بحث و شناخت ادبیات آن است و الزاما ممکن است برای تصمیم‌گیری مناسب نباشد.

در فرایند راه‌اندازی سایت جدی باشید

گاهی راه‌اندازی سایت برای برخی تنها جنبه پرستیژ یا همسانی با سایرین را دارد. نگاه این افراد به سایت ممکن است چیزی در حد یک تراکت یا کارت ویزیت باشد که بود و نبود آن چندان مهم به نظر نمی‌رسد. معمولا چنین دیدگاهی به عنوان یک مانع بر سر را مشاوره قرار می‌گیرد. افراد به نسبت اهمیتی که با کارها می‌دهند برای آن هزینه و زمان می‌گذارند. این که سایت شما چقدر برای شما می‌تواند جدی و تاثیرگذار باشد نشان دهنده این است که برای توسعه کسب و کار خود چقدر اهمیت قائل هستید و برنامه ریزی و هدف گزاری کرده اید.

هر مشاوره یک تجربه جدید

پیشنهادات و تجربیات دیگران صرف نظر از این که در حوزه طراحی و راه‌اندازی سایت چقدر تخصص دارند می‌تواند زمینه مثبت‌بینی یا منفی بینی نسبت به پدیده مشاوره را فراهم کند. یکی از اصول مهم درصنعت مشاوره این است که بدانید از چه کسی مشاوره بگیرید و این مشاوره برگرفته از دانش، تخصص و تجربه باشد. یکی از این گزینه‌ها به تنهایی نمی‌تواند از یک فرد یا شرکت، مشاور خوبی بسازد. پس الزاما نام تجربیات دیگران را نباید مشاوره گذاشت.

مشاوره طراحی سایت

پرداخت هزینه مشاوره

هزینه‌ها همیشه مانعی برای دریافت خدمات شفاهی هستند. ذات اقتصاد ایجاب می‌کند که مردم فقط بابت چیزی که کاملا محسوس است هزینه پرداخت کنند. چون در صنعت مشاوره کالا یا محصول محسوس وجود ندارد ممکن است این احساس ایجاد شود که هزینه پرداختی چیزی عایدمان خریدار نمی‌کند. این تفکر یک مانع بزرگ در مسیر دریافت خدمات مشاوره است. اگر به نتایج و هزینه دوباره‌کای‌هایی که بسیاری از سایت‌ها به خاطر عدم مشاوره پرداخت می‌کنند دقت کنید درخواهید یافت که مشاوره توجیه مالی و اقتصادی بسیار بالایی داردم. نکته بارز دیگر این که بسیاری از مشاوره‌هایی که شرکت‌های ارائه کننده خدمات وب می‌دهند رایگان است چرا که فعالیت اصلی آنها توسعه وب‌ و نرم‌افزار است و مشاوره یک فعالیت جنبی در کنار کار اصلی آنهاست.

هدیه ایزی وب به شما

دانلود فرم ارزشمند ارزیابی و نیازسنجی طراحی سایت 

خدمات مشاوره دیجیتال مارکتنیگ ایزی وب

خدمات مشاوره شرکت دیجیتال مارکتینگ ایزی وب  رایگان است. اگر مشاوره شما در زمینه طراحی وب، نرم‌افزار و خدمات دیجیتال مارکتیگ است همکاران ما آماده هماهنگی برای قرار حضوری، تلفنی یا آنلاین هستند. هدف اصلی ما از ارائه خدمات مشاوره راهنمایی صحیح مشتریان و در ادامه جذب پروژه‌های آنهاست اما به این نکته هم توجه داریم که اگر پایان جلسه مشاوره به هر دلیل منجر به یک قرارداد همکاری منعقد نشد باز هرد دوطرف برنده این تعامل خواهند بود. شما اطلاعات دقیق و جامعی نسبت به کاری که پیش رو دارید کسب می‌کنید و ما هم در جریان یک نیاز و خواسته واقعی قرار می‌گیریم. با ما تماس بگیرید.


پارسا طاهری
امتیاز:

ارسال دیدگاه‌ها‌


تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دیدگاه‌ها‌


ﺳﻪشنبه, 06 آبان,1399

علی

برای مقاله شما متشکرم

دوشنبه, 23 دی,1398

فرهادی

عالی بود.