مرکز تماس: 66384920

مقالات طراحی سایت و خدمات دیجیتال مارکتینگ

در طراحی سایت شخصی چه محتواهایی باید آورده شود؟

چهارشنبه 08 فروردین 1397

در طراحی سایت شخصی چه محتواهایی باید آورده شود؟

محتوا در طراحی سایت شخصی 

تولید محتوای مناسب برای وب سایت شخصی بسیار سخت است و زمان زیادی را صرف می کند. شما نباید فراموش کنید که وب سایت شخصی شما یک مکان برای نشان دادن تمام جنبه های شخصیت شماست. وب سایت شخصی شما باید دارای یک هدف باشد و بر آن تمرکز کند. هر چیزی که مهارت ها، شایستگی ها و توانمندی های شما را برجسته کند باید در آن باشد و هر چیزی که این هدف را ارائه ندهد باید از آن خارج شود.

رزومه کاری مختصر

محتوای صفحه اصلی سایت تان باید به گونه ای باشد که در نگاه اول نشان دهد که شما چه کسی هستید، چه کاری انجام می دهید و چه هدفی را دنبال می کنید. بنابراین لازم است که در حد دو سه پاراگراف، خلاصه ای از مهم ترین چیزها در مورد خودتان و پروژه های تان را به مخاطبان سایت تان ارائه دهید. افرادی که به سایت شخصی شما می آیند، قطعا در ابتدا به دنبال چنین اطلاعاتی هستند. پس سعی کنید این اطلاعات را به راحتی در اختیار آن ها قرار دهید. در ضمن فراموش نکنید که نباید زندگی نامه خودتان را داخل سایت بنویسید! بازدیدکنندگان سایت شخصی شما نمی خواهند زمان خود را با کلیک بر روی اطلاعات اضافی هدر بدهند. بنابراین رزومه کاری خود را در حد دو الی سه پاراگراف مختصر و مفید بنویسید.

بهترین نمونه کارها

امروزه مختصصان خلاق، اغلب وب سایت های شخصی خود را به عنوان پرتفولیوی خود در نظر می گیرند و نمونه کارهای خود را در آن به گونه ای جمع آوری می کنند که باعث آسان دیده شدن شان توسط مدیران می شود. اگر شما یک طراح، هنرمند یا عکاس هستید، قطعا باید همین کار را انجام دهید. حتی اگر در یک زمینه خاص به چشم نمی آیید، می توانید یک نوع گالری از کارهایی که به آن افتخار می کنید را ایجاد کنید. به طور مثال اگر نویسنده هستید، می توانید مجموعه مقالاتی که در سراسر وب منتشر کرده اید، عکس های مقالات چاپ شده و یا لینک به کتاب هایی که شما با آن همکاری کرده اید یا نوشتید و... را روی سایت شخصی تان بارگذاری کنید. اگر در کار بازاریابی و فروش هستید، سعی کنید در مورد برخی از شرکت هایی که به آن ها فروخته اید یا با آن ها مذاکره داشته اید صحبت کنید. شما باید از وب سایت شخصی خود به عنوان یک گالری از بهترین نمونه کارهای تان استفاده کنید نه به عنوان یک مخزن از همه چیزهایی که تاکنون انجام داده اید. سعی کنید نمونه های عالی خود را انتخاب کنید و بر روی سایت تان نشان دهید.

وبلاگ حرفه ای

سایت شخصی شما یک مکان عالی برای به اشتراک گذاشتن افکار و فلسفه های مربوط به صنعت شماست و وبلاگ یک ابزار عالی برای انجام این کار است. وبلاگ این امکان را به شما می دهد با افراد بیشتری در سراسر وب ارتباط برقرار کنید و به راحتی اخبار حرفه ای خود را به روز کنید. علاوه بر این، داشتن وبلاگ به شما نشان می دهد که مهارت نوشتن دارید. اگر فکر می کنید می توانید به طور مرتب مطلب بلاگ بنویسید (حداقل دو یا سه بار در ماه)؛ این قسمت را به سایت شخصی خود اضافه کنید. اگر احساس می کنید که نمی توانید به طور منظم مطالب خود و متفکرانه بنویسید، از ایجاد وبلاگ خودداری کنید. کسی که به سایت شخصی شما سر می زند و ببیند که آخرین پست شما مربوط به دو سال گذشته است، تصور می کند که به یک سایت قدیمی سر زده است و کل سایت را منسوخ شده می پندارد.

مشتریان

مشتریانی که ارزش شما را ثابت می کنند و افرادی که در گذشته با آن ها کار کرده اید، می توانند راهی عالی برای ایجاد یک نگاه موثر تر به شما باشند. مخصوصا اگر این مشتری ها از حرفه ای های محترم در صنعت شما باشند. شما می توانید از نقل قول های افرادی که قبلا با شما کار کرده اند استفاده کنید تا مهارت ها و توانایی های خود را نشان دهید. به همین راحتی می توانید ارزش خود را به دیگران ثابت کنید. فراموش نکنید که نقل قول ها و توصیفات رایج از افراد مختلف که می گویند "او عالی است" یا " او بهترین شخصی است که تاکنون با آن کار کرده ام" را به هیچ وجه در سایت خود نیاورید. چنین عباراتی نه تنها ارزش مثبت ایجاد نمی کنند بلکه برای برند شخصی شما نیز مضر هستند. نقل قول های مشتریان تان درباره شما، باید بر مهارت ها و ویژگی های مثبت شما تکیه کند و آن ها را برای مخاطبان تان برجسته کند.

طراحی سایت شخصی

استفاده از تصاویر

در نهایت مهم است که به یاد داشته باشید، سایت شخصی شما نباید شامل صفحاتی باشد که پر از متن است. استفاده از تصاویر در صفحات سایت برای خوانندگان جذاب تر است. حتی می توانید یک عکاس حرفه ای خودتان داشته باشید. در کل بهتر است سعی کنید، کلمات سایت تان را کاهش داده و استفاده از تصاویر، ویدئو و اینفوگرافیک را افزایش دهید. اگر شخصی هنرمند و خلاق نیستید و توانایی استفاده از تصاویر جذاب و خلاقانه را ندارید، مجبور نیستید از گرافیک های با کیفیت پایین استفاده کنید.

اطلاعات تماس

بدیهی است که شما باید اطلاعات تماس خود را در وب سایت شخصی تان قرار دهید. این اطلاعات تماس باید قابل مشاهده باشد و باید دارای پیوندهایی به تمام کانال های حرفه ای شما باشد. اطمینان حاصل کنید که شما کامل هستید و هر کسی که می خواهد با شما از طریق وب سایت حرفه ای تان تماس بگیرد، می تواند به راحتی و به طور مستقیم این کار را انجام دهد.

صفحه خوش آمدگویی

بسیار مهم است که به محض اینکه یک مدیر استخدام بر روی وب سایت شخصی شما فرود می آید، با استقبال گرم شما مواجه شود. شما باید با کلمات مناسب، رنگ و طرح مناسب یک صفحه خوش آمدگویی (Welcome Page) خوب ایجاد کنید و از همان ابتدای ورود، مدیر را به سمت خود جذب کنید.


امتیاز:

ارسال دیدگاه‌ها‌


دیدگاه‌ها‌


در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.