مرکز تماس: 66384920

مقالات طراحی سایت و خدمات دیجیتال مارکتینگ

طراحی سایت شخصی با چه هدفی انجام می شود؟

چهارشنبه 08 فروردین 1397

طراحی سایت شخصی با چه هدفی انجام می شود؟

اهمیت طراحی سایت شخصی

امروزه با توجه به رشد سریع دنیای مجازی و استفاده گسترده مردم و کسب و کارها از اینترنت، طراحی سایت شخصی نیز اهمیت یافته است. بسیاری از افراد و کسب و کارها به دنبال افراد با تجربه و توان علمی بالا هستند تا با آن ها همکاری کنند. بنابراین، افراد متخصص می توانند با طراحی سایت شخصی یک رزومه دیجیتال ایجاد کنند و در دنیای وب شناخته شوند. طراحی سایت شخصی به منظور نمایش اهداف و فعالیت های یک شخص، ابراز علاقمندی های فردی و اجتماعی، بیان دیدگاه ها و تحلیل ها و … انجام می گیرد. فردی که سایت شخصی برای او طراحی و پیاده سازی می شود، می تواند یک فرد سیاسی معروف مانند نماینده مجلس، یک هنرمند، یک شخص علمی مانند استاد دانشگاه، یک ورزشکار و یا حتی یک فرد عادی باشد. طراحی سایت شخصی با توجه به مهارت، حرفه، توانمندی و تخصص هر فرد، متفاوت است و هر شخصی می تواند با در اختیار داشتن یک سایت شخصی در سطح جهانی با دیگران تعامل و ارتباط برقرار کند و از این طریق به دستاوردهای جدیدی برسد. به وسیله طراحی سایت شخصی، هر فرد می تواند مقالات، افکار، نظرات خود در زمینه شغلی ش را به اشتراک بگذارد.

اهمیت رابط گرافیگی در طراحی سایت شخصی

رابط گرافیکی میان طراحی سایت شخصی و طراحی سایت حرفه ای پیوند می زند، زیرا در سایت شخصی معمولاً خدمات یا محصولی خاص به فروش نمی رسد، بنابراین رابط گرافیکی سایت باید به گونه ای باشد که کاربر را به خود جذب کند تا او زمان بیشتری را در سایت سپری کند و محتوای سایت را بیشتر مطالعه کند. همچنین، قابلیت ثبت دیدگاه در سایت شخصی از اهمیت زیادی برخوردار است. بسیاری از مخاطبان در سایت های شخصی با صاحب سایت احساس نزدیکی و صمیمیت می کنند و تمایل دارند با او ارتباط برقرار کنند. ثبت دیدگاه می تواند به خوبی این امر را محقق کند.

ویژگی و قابلیت های طراحی سایت های شخصی

 • قابلیت طراحی صفحه بیوگرافی (زندگی نامه، شرح احوال، مدارج علمی، تجربیات و...)
 • قابلیت طراحی صفحه رزومه (سوابق شغلی، شرح فعالیت ها، توصیف مهارت ها و توانایی ها و...)
 • قابلیت طراحی صفحه تماس
 • قابلیت طراحی گالری عکس
 • قابلیت طراحی چت آنلاین جهت برقراری ارتباط با کاربران
 • قابلیت ایجاد دسته بندی خدمات
 • قابلیت طراحی قالب اختصاصی
 • قابلیت انتشار مطالب و ایجاد صفحات
 • قابلیت طراحی چند زبانه سایت
 • قابلیت ایجاد خبرنامه و ارسال خودکار ایمیل به کاربران
 • قابلیت اضافه کردن سیستم نظرخواهی به تمامی صفحات سایت
 • قابلیت ثبت کلمات کلیدی در همه ی صفحات سایت به صورت داینامیک
 • و...

انواع طراحی سایت شخصی

طراحی سایت شخصی با استفاده از اسکریپت های آماده

در این نوع از طراحی سایت، می توان با استفاده از اسکریپت های آماده همچون وردپرس، یک سایت شخصی طراحی کرد. باید به طور دقیق بررسی شود که آیا اسکریپت آماده، امکانات مورد نیاز فرد متقاضی برای طراحی سایت شخصی را دارد یا خیر. مزیت اسکریپت های آماده وجود قالب های فراوان رایگان برای آن ها در اینترنت است. اما اگر این اسکریپت ها نتوانند نیازهای فرد متقاضی را جواب دهند بهتر است از سایر روش ها برای طراحی سایت شخصی استفاده شود.

طراحی سایت شخصی اختصاصی

در صورتی که سایت شخصی که مدنظر فرد متقاضی است، امکاناتی دارد که در روش قبل قابل پیاده سازی نیست، بهتر است از طراحی سایت اختصاصی استفاده شود. هزینه این روش بیشتر از روش قبلی است اما در طولانی مدت نتیجه بهتری نسبت به روش اول خواهد داشت. در صورتی که فرد متقاضی یک سایت پر بازدید را بخواهد و یا امکانات خاصی را در نظر داشته باشد، بهتر است از این روش استفاده شود.


امتیاز:

ارسال دیدگاه‌ها‌


دیدگاه‌ها‌


در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.