مرکز تماس: 66384920
مقالات طراحی سایت و خدمات دیجیتال مارکتینگ

معیارهای بخش YSlow در جی تی متریکس برای افزایش سرعت سایت

چهارشنبه 13 دی 1396

معیارهای بخش YSlow در جی تی متریکس برای افزایش سرعت سایت

معیارهای افزایش سرعت سایت در جی تی متریکس 

YSlow معیارهایی متفاوت از بخش PageSpeed را برای بهبود سرعت سایت نشان می دهد. معیارهای این بخش به صورت زیر است:

Use a Content Delivery Network (CDN)

با استفاده از CDN فایل های استاتیک سایت شما به حالت کش استفاده می شوند و در سرورهای مختلف دنیا ذخیره می شوند. پس از فراخوانی کاربر، فایل های استاتیک از نزدیکترین مکان به کاربر دانلود شده و نمایش داده می شوند. به همین دلیل سرعت بارگذاری سایت به شدت افزایش می یابد. استفاده از CDN به ویژه زمانی که فاصله مکانی سرور شما با مخاطبین تان زیاد است، توصیه می شود.

Add Expires headers

هدرهای منقضی شده به مرورگرها اجازه خواهند داد تا یک نسخه cache از صفحه را به خدمت بگیرند.
expire header
 چیست؟
expire header  یا هدر های منقضی شده به مرورگر می گویند که باید درخواست مشخصی از فایل ها از سرور بگیرند یا اینکه باید از کش (cache)  مرورگر استفاده کنند.  هدر های منقضی شده باعث کاهش HTTP reuest  می شوند، و همچنین باعث کاهش لود سرور و افزایش زمان بارگذاری صفحه سایت خواهند شد.

Make fewer HTTP requests

کاهش HTTP requests از طریق ترکیب فایل ها و CSS Spirits

Reduce DNS lookups

جستجوی (Domain Name System) DNS، تأخیر در درخواست های اولیه به هاست را اضافه می کند. درست شدن درخواست ها برای تعداد زیادی از هاست های مختلف می تواند به کارایی آسیب برساند.

Use cookie-free domains

محتوای استاتیک از دامنه های مختلف برای جلوگیری از ترافیک کوکی های غیرضروری به کار گرفته می شود. وقتی که مرورگر درخواست تصویر استاتیک می کند و کوکی ها را با درخواست می فرستد، سرور کوکی ها را رد می کند. این کوکی ها برای ترافیک شبکه غیر ضروری هستند.

Compress components with gzip

در این بخش، ذخیره کردن زمان و پهنای باند به وسیله ی فشرده سازی منابع امکان پذیر است. استفاده از gzip  در سمت سرور، حجم صفحات سایت شما به طرز قابل توجهی کاهش می دهد و باعث می شود سرعت بارگذاری آن ها به طور قابل توجهی افزایش یابد. فعال سازی gzip در سمت سرور کار بسیار ساده ای است و به راحتی می توانید با تنظیمات سمت سرور آن را فعال کنید.

Minify JavaScript and CSS

این بخش موجب ازبین رفتن کاراکترهای غیرضروری از جاوا اسکریپت و CSS برای سرعت بخشیدن به زمان دانلود می شود.

Avoid URL redirects

ریدایرکت URL با استفاده از کدهای وضعیت  HTTP 301 و 302 HTTP ساخته شده است و به مرورگر می گوید که به مکان دیگر بروند. از به کار بردن ریدایرکت URL به عنوان تاخیر اضافی در بارگذاری صفحه، پرهیز کنید.

 Make AJAX cacheable

به وسیله ی درخواست Ajax به کش، از تاخیر های غیرضروری می توان جلوگیری کرد. بهینه سازی پاسخ های AJAX برای بهبود اجرا مهم است و بهترین روش برای بهینه سازی آن، درست شدن و ساخت پاسخ کش ها است.

جی تی متریکس

 Remove duplicate JavaScript and CSS

فایل های تکراری جاوا اسکریپت و CSS به وسیله ی استفاده از HTTP requests های غیرضروری (فقط IE) و اجرای جاوا اسکریپت های هدر رفته (در IE و Firefox) به عملکرد و اجرا آسیب می رساند. IE  اگر شامل دو بار اسکریپت های خارجی شوند و کش نباشند، دو بار HTTP requests را در طول بارگذاری صفحه تولید می کند.

 Avoid AlphaImageLoader filter

بلوک AlphalmageLoader اینترنت اکسپلورر رندر و زمان بارگذاری صفحه را افزایش می دهد.

 Avoid HTTP 404 (Not Found) error

زمانی که به یک جاوا اسکریپت خارجی لینک داده می شود، اشتباه است که نتیجه ی آن 404 باشد. بعضی از سایت ها دارای پیغام های 404 (به عنوان مثال، آیا منظورتان ...؟) هستند، که به کاربر کمک می کنند اما منابع سرور همچنان به هدر رفته اند.

 Reduce the number of DOM elements

یک صفحه ی پیچیده به معنی بایت های زیاد برای دانلود و هم چنین به معنی کم کردن پردازش DOM آرام تر در جاوا اسکریپت است. کاهش مولفه های DOM باعث بهبود اجرا می شود.

14. Use GET for AJAX requests

بهتر است که از GET به جای POST استفاده کنید زمانیکه Get هدر و داده ها را باهم می فرستد (مگر اینکه خیلی کوکی وجود داشته باشد).

 Avoid CSS expressions

عبارات می توانند هزاران ارزیابی CSS غیر ضروری را تولید کنند. می توان گفت که این عبارات اغلب زمانی مورد بررسی قرار می گیرند که صفحه کوچک و رندر شده، زمانی که صفحه اسکرول شده و حتی زمانی که کاربر ماوس خودر را در صفحه به حرکت در می آورد.

 Reduce cookie size

نگهداری کوکی ها به کوچک ترین اندازه که امکان پذیر باشد به حداقل رساندن اندازه هدر HTTP کمک می کند و در زمان پاسخ به کاربر مهم و تأثیرگذار است. در واقع اطلاعات در مورد کوکی ها در HTTP headers بین وب سرور و مرورگر جا به جا می شود.

 Make favicon small and cacheable

favicon  را کوچک نگه دارید زیرا کاهش اندازه کوکی باعث بهبود عملکرد کوکی های root سرور برای بازیابی favicon می شود.

 Configure entity tags (ETags)

اجرای سرورهای مختلف با تنظیمات پیش فرض ETag می تواند از پاسخ های 304 جلوگیری کند.

 Make JavaScript and CSS external

 جاوا اسکریپت و CSS خارجی برای استفاده از کش مرورگر درست کنید. به عبارت دیگر، اگر جاوا اسکریپت و CSS  در فایل های خارجی توسط مرورگر ذخیره سازی شوند، اندازه فایل HTML بدون افزایش تعداد HTTP requests  کاهش خواهد یافت.

 


امتیاز:

ارسال دیدگاه‌ها‌


دیدگاه‌ها‌


در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

برچسب‌ها